خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

چگونه بک آپ های قدیمی آیفون/ آیپد را از حافظه iCloud پاک کنیم

  اگر از یک آیفون یا آیپد استفاده می کنید، احتمالاً تا کنون یک بک آپ iCloud از دستگاه خود تهیه کرده اید. تمامی کاربرانی که برای مدتی از آیفون یا آیپد استفاده کرده اند، از علت اهمیت این قابلیت کاربردی و در دسترس با خبر شده اند و می دانند که این قابلیت به کاربران iOS اجازه می دهد تا به راحتی از تمامی تنظیمات، اطلاعات اپلیکیشن ها، تصاویر، ویدیوها و غیره پشتیبان گیری کنند.


  اگر از دستگاه های مختلف اپل استفاده می کنید و مدام در حال پشتیبان گیری از اطلاعات هر یک از دستگاه های iOS خود هستید، به زودی متوجه می شوید که حافظه iCloud با بک آپ های قدیمی پر شده است و دیگر جایی برای اضافه کردن فایل های جدید باقی نمی ماند. در حالت عادی بسیاری از افراد فراموش می کنند که از دستگاه خود و تمامی اطلاعات آن پشتیبان گیری کرده اند و به دنبال علت پر شدن حافظه خود می گردد.


  در ادامه قصد داریم نحوه خلاص شدن از بک آپ های غیر ضروری را به شما آموزش دهیم تا به راحتی حافظه iCloud را خالی کنید. در صورتی که تعداد بک آپ های شما از حد مجاز بیشتر نشده و نیازی به پاک کردن آنها ندارید، این مطلب می تواند به شما یادآوری کند که فایل ها و بک آپ های قدیمی iOS را در بازه های زمانی مشخصی پاک کنید تا در صورت پر شدن حافظه، شوکه نشوید.


  مرحله 1: به منوی Settings رفته و منوی "iCloud" را پیدا کنید و آن را باز کنید.

  مرحله 2:در داخل منوی iCloud به دنبال تب Storage بگردید که دقیقاً در زیر گزینه "Set Up Family Sharing" قرار گرفته است. این تب به غیر از نمایش میزان فضای خالی، به شما اجازه می دهد که حافظه خود را مدیریت کنید. برای مدیریت حافظه باید روی این تب ضربه بزنید.

  مرحله 3:همانطور که منوی در تصویر نشان می دهد، منوی Storage یک دید کلی از مجموع حافظه و همچنین حافظه قابل دسترس به شما ارایه می دهد. روی گزینه "Manage Storage" ضربه بزنید.

  مرحله 4: در بالای صفحه می توانید میزان فضای اشغال شده توسط گالری تصاویر iCloud را مشاهده کنید و دقیقاً در ردیف بعدی، تمامی بک آپ های شما قرار گرفته است. در این تصویر دو بک آپ وجود دارد که هر کدام حدود 300 مگابایت از حافظه را اشغال کرده اند. برای مثال قصد ندارید بک آپ فعلی خود را که در این تصویر با عنوان "This iPhone" مشخص شده است را پاک کنید. بنابراین برای پاک کردن و ادامه مراحل، روی بک آپ بالایی ضربه بزنید.

  مرحله 5: در این منو روی گزینه "Delete Backup" ضربه بزنید تا بک مورد نظرتان پاک شود.

  مرحله 6: با بازگشت به منوی اصلی خواهید دید که بک آپ قدیمی حذف شده است و حافظه ابری شما برای مصارف آینده خالی شده است.


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : حافظه ,icloud ,مرحله ,منوی ,ضربه ,بزنید ,ضربه بزنید ,بزنید مرحله ,پشتیبان گیری ,میزان فضای ,منوی icloud ,ضربه بزنید مرحله ,
  چگونه بک آپ های قدیمی آیفون/ آیپد را از حافظه iCloud پاک کنیم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر